Logo Dziadkowice Gmina

News

News zdjęcie id 716

"Dzięki tym inwestycjom nauka i praca w szkole bez wątpienia stały się wygodniejsze, nowocześniejsze, bezpieczniejsze..."

25.11.2021

 

 

W obecności wielu zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców gminy Dziadkowice oficjalnie oddano do użytku obiekty szkolne po gruntownej modernizacji oraz remoncie.

 

 

 

24 listopada do Szkoły Podstawowej w Dziadkowicach, na zaproszenie Wójta Gminy Dziadkowice Antoniego Brzezińskiego, oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dziadkowicach Roberta Zalewskiego, zawitali min.: Podlaski Wicekurator Oświaty Barbara Buraczewska, Krzysztof Sochoń - Dyrektor Wydziału Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego w Białymstoku, przedstawiciel spółki "Sato" z Biegostoku Jarosław Wyszkowski, proboszcz parafii w Dziadkowicach ks. Jan Krasowski, ks. Marcin Chiliński (proboszcz parafii prawosławnej w Grodzisku), Prezes stowarzyszenia "Tygiel Doliny Bugu" Agnieszka Wojtkowska, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Sylwester Uściniak, radni Gminy Dziadkowice z przewodniczącym Marek Brzezińskim i in.

 

 

Wydarzenie odbyło się w sali gimnastycznej szkoły.

 

 

- Szanowni Państwo! Droga do końcowego efektu, jaki dzisiaj mamy w naszej szkolnej placówce nie była krótka i łatwa. Zaczęło się podczas naszego gminnego letniego wydarzenia plenerowego przy szkole, na którym był m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki. Oprowadziłem pana Marszałka po naszych szkolnych obiektach, pokazałem niedociągnięcia i miejsca wymagające natychmiastowej naprawy i remontu. Pan Marszałek potwierdził moją opinię i zaprosił do siebie. Kilka razy byłem u pana Marszałka, ale efekty tych wizyty przyszły z czasem. Spora część środków finansowych pozyskanych na szkolne obiekty pochodziła właśnie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Do tego doszły dotacje z innych źródeł, głównie rządowych. Dzięki temu mamy szkolny budynek poddany termomodernizacji wraz z wymianą wielu elementów ogrzewania i innych, mamy salę gimnastyczną z nowoczesną nawierzchnią i nowymi akcesoriami sportowymi, mamy wyremontowaną kuchnię ze stołówką wraz z ich kompletnym wyposażeniem. Dzięki tym inwestycjom nauka i praca w szkole bez wątpienia stały się wygodniejsze, nowocześniejsze, bezpieczniejsze. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tych remontów – mówił Wójt Antoni Brzeziński.

 

 

- Niezmiernie cieszę się, że u Państwa dziś jestem i to z dwóch powodów. Po pierwsze z tego, że macie teraz nowocześniejszą i lepszą szkołę. Po drugie z tego, że – wyjeżdżając tutaj – przejrzałam szkolną stronę internetową i jestem dumna z zaangażowania i pracy grona pedagogicznego oraz uczniów. Tak bardzo dużo robicie w swojej szkole. Gratuluję tak owocnej pracy z dziećmi i młodzieżą, jak również nowoczesnego obiektu – mówiła Barbara Buraczewska, Podlaski Wicekurator Oświaty.

 

 

- Serdecznie gratuluję tych inwestycji. Widać w szkole efekty ciężkiej pracy, którą musieli wykonać nie tylko pracownicy remontujący obiekty, ale również kadry, która musiała przygotować i przebrnąć przez te inwestycje od strony projektowej, dokumentacyjnej. Widać efekty działań pana wójta, widać zaangażowanie pana dyrektora. Jestem przekonany, że wraz z lepszymi warunkami lokalowymi pojawią się również lepsze wyniki sportowe uczniów – mówił Wicestarosta Siemiatycki, Sylwester Zgierun.

 

 

Na termomodernizację szkoły Gmina Dziadkowice pozyskała na ten cel 500.000 zł dofinansowania. Zakres prac: zmiana elewacji zewnętrznej budynku, wraz z jego dociepleniem, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniem stropu i stropodachu. Dzięki temu uzyskana została zakładana efektywność energetyczna budynku, mająca na celu przede wszystkim obniżenie zużycia energii. To również montaż paneli fotowoltaicznych. W zakres inwestycji weszła też wymiana źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania. Poza tym wykonano wokół opaskę budynku z kostki brukowej, są nowe schody.

 

 

Remont szkolnej kuchni i stołówki, wraz z doposażeniem, to efekt programu „Posiłek w szkole i w domu 2021”. To kwota 79 064 zł dotacji (80% całości zadania).

Na remont sali gimnastycznej Gmina Dziadkowice otrzymała dofinansowanie w kwocie 230 tys. zł.

 

 

Program wydarzenia związane z oficjalnym oddaniem szkolnych obiektów do użytku, to również: wyświęcenie obiektu, prezentacja historii i dorobku placówki, część artystyczna w wykonaniu uczniów, przemówienia zaproszonych gości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Antoni Apoloniusz Brzeziński

przyjęcia interesantów
w sprawach skarg i wniosków
pon. w godz. 10:45 - 15:45

Pomysł na Gminę

Wypełnij Odpowiedzi

Gmina Dziadkowice
17-306 Dziadkowice 13
tel. 85 65 69 310
fax. 85 65 69 314

e-mail: gmina@dziadkowice.pl

NIP: 544-14-37-763
REGON: 050659272

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.