Logo Dziadkowice Gmina

News

News zdjęcie id 746

Otwarty Puchar w Kick Boxingu - ok. 130 uczestników!

07.02.2022

 

Około 130 zawodników i zawodniczek wzięło udział w „Otwartym Pucharze Andy w Kick Boxingu” Podlaskiego Stowarzyszenia Rozwoju Dzieci i Młodzieży, zorganizowanym 5 lutego br., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dziadkowicach.

 

 

Uczestnicy przyjechali z: Warszawy, Białegostoku, Częstochowy, Szczawnicy, Siedlec, Józefosławia k. Piaseczna, Grójca. Jednak większość młodych kickboxerów, to dzieci i młodzież zrzeszeni w akademii „Andy”, które ma siedzibę w Siemiatyczach. Koniecznie trzeba dodać, że wśród uczestników byli też młodzi mieszkańcy gminy Dziadkowice, jak również w sztabie organizacyjnym nie zabrakło osób z naszej gminy.

 

 

Najmłodszy uczestnik zawodów miał niewiele ponad 3 lata. Najstarszy – 43 lata.

 

 

 

 

Głównym punktem przedsięwzięcia były walki w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci próbowały swych sił w mini walkach pod okiem wykwalifikowanych sędziów. Walki były prowadzone fair play. Co najważniejsze – każdy uczestnik wyjechał z medalem i dyplomem. Wielu z tych, którzy uczestniczyli w „Otwartym Pucharze” zakwalifikowało się do najbliższego zgrupowania kadry w Zakopanem.

 

 

 

 

Patronat honorowy nad zawodami sprawowali Wójt Gminy Dziadkowice Antoni Brzeziński, wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dziadkowicach Robertem Zalewskim, oraz Polska Federacja Kick Boxingu z Prezesem Piotrem Bąkowskim. Rolę gospodarzy przedsięwzięcia pełnili Wójt Gminy Dziadkowice Antoni Brzeziński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Robert Zalewski.

 

 

 

 

Wójt Antoni Brzeziński: - Zawody okazały się bardzo dużym przedsięwzięciem ze strony przygotowania, organizacyjnej, logistycznej. Cieszę się, że mieliśmy zawodników z naszej gminy i że również nasze dzieci uczestniczyły w dużym przedsięwzięciu promującym zdrowy styl życia, oraz czynnie i aktywnie spędziły wolny czas. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu tych zawodów, w tym mieszkańcom i wolontariuszom oraz wolontariuszkom z gminy Dziadkowice. Mam nadzieję, że takie sportowo – rekreacyjne przedsięwzięcie będzie kontynuowane w naszej miejscowości, co przyczyni się do wielu pozytywnych kwestii, w tym promocji Gminy Dziadkowice.

 

 

Gośćmi honorowymi zawodów byli: Piotr Bąkowski (8-krotny mistrz świata w kick boxingu – więcej o nim można przeczytać TUTAJ), Marceli Bińkowski (uczestnik Mistrzostw Świata w USA, trener boksu, kickboxingu, karate).

 

 

Organizatorzy zawodów – ASWiF „Andy”/Podlaskie Stowarzyszenie Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Andy”. Przedsięwzięcie miało też charakter jubileuszowy z okazji 30-lecia istnienia „Andy” i 40-lecia ćwiczeń założyciela Akademii „Andy” - shihana Andrzeja Nowaczuka z Siemiatycz.

 

 

 

 

Podczas wydarzenia, za kwotę 2.500 zł, zlicytowano jeden z medali mistrza Piotra Bąkowskiego, na cele potrzebujących dzieci zrzeszonych w "Andy".

 

 

 

Wśród darczyńców "Otwartego Pucharu" były firmy z Dziadkowic: "Agrohandel" i "Gabrol".

 

 

 

 

 

Organizator przedsięwzięcia składa serdeczne podziękowania wszysktim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu zawodów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

Antoni Apoloniusz Brzeziński

przyjęcia interesantów
w sprawach skarg i wniosków
pon. w godz. 10:45 - 15:45

Pomysł na Gminę

Wypełnij Odpowiedzi

Gmina Dziadkowice
17-306 Dziadkowice 13
tel. 85 65 69 310
fax. 85 65 69 314

e-mail: ugdziadkowice@post.pl

NIP: 544-14-37-763
REGON: 050659272

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.