logo oficjalnego serwisu gminy dziadkowice
Logo dostępności
grafika baner strony tytułowej

Uroczyste otwarcie dróg w Smolugach

29 maja w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Stefana Krajewskiego, przedstawicieli Województwa Podlaskiego, Starosty Siemiatyckiego Mariusza Cieślika wraz z członkami zarządu Powiatu Siemiatyckiego, przedstawicieli okolicznych samorządów, duchownych oraz mieszkańców Smolug i Dołubowa symbolicznie, ale uroczyście otwarte zostały nowe drogi na terenie gm. Dziadkowice.

To odcinki od Dołubowa do Smokug (droga powiatowa, ok. 3,7 km), oraz ze  Smolug do tzw. kolonii (droga gminna, ok. 1,5 km).

Wójt Antoni Brzeziński mówił: – Droga z Dołubowa do Smolug w większości była brukowana. Kamienie były dosyć duże, co powodowało spore tzw. wyboje. W związku z tym wielu użytkowników tej drogi uszkodziło swoje pojazdy. Druga droga była o nawierzchni żwirowej, ale jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Droga powiatowa, z tzw. bruku, była jedną z najgorszych w powiecie, a może i w województwie. Było z nią sporo kłopotów, gdyż przebiegała przez około 40 prywatnych działek. Jednak nasze społeczeństwo cierpliwie czekało na remonty i doczekało się. Część właścicieli tych działek już nie żyła, trzeba było szukać spadkobierców itd. To była długa procedura, ale udało się. Teraz przede wszystkim jest bezpiecznie. Z tych dróg cieszą się przede wszystkim mieszkańcy tych miejscowości. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przebudowy tych dróg.

Koszt przebudowy drogi Dołubowo – Smolugi: ok. 5,7 mln zł, wkład własny – 1 mln zł (poniesiony po 50% przez Powiat Siemiatycki i Gminę Dziadkowice). Koszt przebudowy drogi do kol. Smolugi: 2,5 mln zł (wkład własny 10%).

Urząd Gminy Dziadkowice
17-306 Dziadkowice 13
woj. podlaskie
Tel: 85 65 69 310
Fax:. 85 65 69 314
gmina@dziadkowice.pl
Godziny urzędowania:
od poniedziałku do piątku: 7:45 - 15:45
logo darmowa pomoc
Darmowa pomoc prawna
logo rozlicz pit
Rozlicz PIT
logo harmonogram odpadów
Harmonogram wywozu odpadów
logo krajowa mapa zagrożeń
Krajowa mapa zagrożeń bezpeczeństwa
logo oproznianie zbiornikow bezodplywowych
Opróżnianie zbiorników bezodpływowych
Dziennik Ustaw
cyfrowy urzad logo
Cyfrowy urząd
logo youtube
Sesje Rady Gminy
logo biuletyn informacji publicznej krótki
Biuletyn Informacji
Publicznej
logo podlaskie eu
Podlaskie.eu
Copyright © 2024 Urząd Gminy Dziadkowice.
Wszelkie prawa zastrzeżone

www.dziadkowice.pl